Sypialnia na poddaszu

Poddasze jest najcichszą i najbardziej przytulną częścią domu. Odseparowane od części dziennej (zazwyczaj na parterze), stanowi idealne miejsce na urządzenie sypialni. Jednak zagospodarowanie skosów (a właściwie miejsca pod skosami) to nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli w sypialni chcemy np. ustawić szafę…

Ponieważ w sypialni spędzamy ok. 1/3 swojego czasu, musi być to miejsce w którym  będziemy czuli się komfortowo, które pozwoli  nam się wyciszyć, zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu i nabrać siły na kolejny. Sypialnia to najbardziej osobiste, intymne pomieszczenie, które powinno odzwierciedlać nasze upodobania.

sypialnia na poddaszu 7

Propozycja dla osób lubiących skandynawskie klimaty. Prosta, jasna sypialnia. Drewniane belki sprawiaj, że wnętrze nabiera charakteru.

sypialnia na poddaszu 5

Przytulna sypialnia, kojarząca się z domkiem na wsi. Ściany obłożone drewnem sprawiają wrażenie leciwych.

sypialnia na poddaszu 6

Futryny i drzwi pomalowane na mocną zieleń. Zdecydowanie mój numer jeden. Bardzo podoba mi się sięgający do sufitu regał z książkami.

sypialnia na poddaszu 12

sypialnia na poddaszu 13

sypialnia na poddaszu 2

W sypialni stosujmy raczej spokojną, delikatną kolorystykę, która pozwoli się zrelaksować. Mocne barwy nie sprzyjają wyciszeniu. Chociaż u każdego jest to kwestia indywidualna. Jedni nie zasną w czerwonej sypialni, innym przeszkadza „szpitalna” biel i „mdłe” pastele.

sypialnia na poddaszu 3

Jeżeli decydujemy się na wzorzysta tapetę, to raczej zastosujmy ją tylko na jednej/dwóch ścianach. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego chaosu.

sypialnia na poddaszu 8

W sypialni bardzo ważne są tkaniny. Na powyższym zdjęciu piękna, wełniana narzuta. Wiecie może gdzie mogę taką spotkać?

sypialnia na poddaszu 10

Sypialnia z podwójnym skosem. W takich przypadkach najczęściej łóżko ustawia się pomiędzy opadającymi ścianami. Raczej nie ma tu miejsca na dodatkowe meble (poza niskimi szafkami).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *