Salon w stylu klasycznym

Salon w stylu klasycznym cechuje elegancja, prostota i dobry smak. Barwy jakimi operujemy w tego typu wnętrzu to beże, brązy, kolor kremowy, a także biele i szarości (dotyczy to głównie ścian i mebli). Kolory te sprawiają, że pomieszczenie jest ciepłe i przytulne. Jeżeli chodzi o tkaniny to do wymienionych powyżej kolorów możemy dodać także odcienie zieleni, błękitu czy turkusu. Wszelkiego rodzaju narzuty, poduszki i dekoracyjne tkaniny dodadzą wnętrzu charakteru. Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar, poczucie dobrego smaku i  uniknąć efektu jarmarczności.

W salonach urządzonych w stylu klasycznym bardzo często spotykamy kominki, firany w oknach są ciężkie i precyzyjnie ułożone, a żyrandole bogato zdobione. Ciekawym rozwiązaniem są także tapety, które urozmaicą wnętrze.

Materiały wykończeniowe powinny być naturalne: drewno, kamień, skóra, dobrej jakości tkaniny. Jest to oczywiście kosztowna przyjemność dlatego np. zamiast parkietu możemy wybrać panele, płyty kamienne zastąpmy gresem porcelanowym, a meble z litego drewna tymi z płyt pokrytych fornirem.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji urządzenia salonu klasycznego:

salon11

salon12200296878-001

salon9

salon3

salon4

salon 2

salon6

salon13

salon14

salon16

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *