Kolor miętowy we wnętrzach

Kolor miętowy jest bardzo na czasie, rzadko jednak można spotkać go we wnętrzach (sama nie wiem dlaczego). Mięta należy do barw chłodnych, najlepiej łączyć ją z jasnymi kolorami tj. biele, szarości, kolor ecru czy pastele. Zarówno na ścianach jak i w dodatkach kolor ten sprawdzi się doskonale. Dlatego jeżeli chcemy wprowadzić powiew świeżości do naszego mieszkania postawmy na miętę.

miętowa kuchnia_miętowa__kuchnia

miętowa_kuchnia

miętowa kuchnia

Powyżej cztery propozycje urządzenia kuchni w kolorze miętowej zieleni. Mnie osobiście najbardziej podoba się pierwsza. Delikatna zieleń w połączeniu z bielą sprawia, że kuchnia jest jasna i świeża.

miętowa _sypialnia

Ze względu na to, iż jasna zieleń sprzyja relaksowi i działa kojąco na zmysły, kolor ten idealnie nadaje się do sypialni.

miętowa_jadalnia

Chłodna jadalnia w wersji minimalistycznej. Miętowe krzesła i żyrandol wprowadzają odrobinę koloru do tego wnętrza.

miętowa jadalnia

W jadalni tej także wykorzystano kolor miętowy. W połączeniu z innymi odcieniami zieleni sprawia, że pomieszczenie to wydaje się weselsze i bardziej przytulne.

miętowy pokój dziecięcy

Mięta sprawdzi się także w pokoju dziecięcym, zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki. Jak widać, pokój małej damy niekoniecznie musi być różowy.

miętowe dodatki

Z miętą nie należy przesadzać. Lepiej będzie wyglądało jeżeli na kolor ten pomalujemy tylko jedną czy dwie ściany, bądź postawimy tylko na dodatki.

miętowa lampa

miętowa lodówka

miętowe krzesło

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *