Dekoracja stołu wielkanocnego

Wielkanoc za niespełna dwa tygodnie i pewnie większość z Was robi już świąteczne porządki, obmyśla menu, robi zakupy. Dzisiaj postanowiłam zamieścić kilka ciekawych propozycji dekoracji stołu świątecznego. Każdy z nas chce, aby święta upłynęły w miłej, rodzinnej atmosferze, a walory estetyczne są niezwykle ważne (przynajmniej jeżeli chodzi o kobiety). Każda z nas chce bowiem zachwycić gości nie tylko pysznym posiłkiem, ale także pięknie udekorowanym stołem, ach ta kobieca próżność…;) Ale do rzeczy, propozycje dekoracji są niezwykle proste, nie wymagają dużego nakładu czasu ani pieniędzy więc każdy z nas może to zrobić.

ED5

Oto tego najlepszy dowód: weźmy jakąś starą doniczkę, można ją pomalować na dowolny kolor i domalować jakieś wzorki, trochę ziemi, trawy, konwalia i kilka jajeczek. Gotowe!

ED4

ED9

Powyższa propozycja także nie wymaga wielkiego wkładu. Do skorupki po jajku włożono kilka kwiatowych gałązek, do tego luźno porozrzucane kwiaty, kokardki, koronkowy obrus i biała zastawa. Wszystko razem świetnie się komponuje.

ED14

ED16

ED12

Do zrobienia tej dekoracji potrzebujemy zaledwie kilka gałązek, naczynie w którym je umieścimy i małe jajeczka (w każdym supermarkecie kupimy je za grosze). Można je zawiesić na nitce, ale ładniej będzie wyglądało jeśli użyjemy kokardki.

ED15

ED17

ED18

ED10

ED3

ED6

Na powyższym zdjęciu główna rolę odgrywa dzban z żonkilami, mogą to być także bazie, tulipany albo inne wiosenne kwiaty.

Jak sami widzicie zrobienie kilku świątecznych dekoracji to nic trudnego ani czasochłonnego. Pięknie udekorowany stół świąteczny sprawi, że te święta będą jeszcze przyjemniejsze. Gwarantuję, że tworzenie ozdób będzie dla Was i Waszych pociech doskonałą zabawą, także powodzenia i do dzieła!:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *