Aranżacja wnętrz z kamieniem dekoracyjnym

Kamień od dawien dawna stosowany był przy wykańczaniu wnętrz. Jego obróbka jest bardzo czasochłonna i dlatego ceny naturalnego kamienia są wysokie. Wraz z rozwojem technologii zaczęto produkować imitację kamienia i tak oto każdy z nas może sobie na niego pozwolić.

Jeżeli znudziły Wam się farby, panele ścienne czy tapety to warto pomyśleć o kamieniu dekoracyjnym. Są to łatwe w montażu płytki strukturalne. Wierzchnia ich część to struktura pokryta farbą w naturalnych kolorach, od spodu są gładkie. Płytki takie są niezwykle odporne na wysoką i niską temperaturę, promienie UV czy wilgotność. Ze względu na swą wytrzymałość doskonale sprawdza się na ścianach podatnych na zniszczenia np. w holu, na klatce schodowej czy w salonie.

st2

W jaki sposób układamy kamień dekoracyjny?

Przed nałożeniem kamienia należy pokryć powierzchnię środkiem gruntującym (jeżeli przyklejamy na powierzchnie gipsową, gruntujemy dwukrotnie). Kamień dekoracyjny przyklejamy na suchą, czystą i równą powierzchnię. Do klejenia używamy kleju do kamienia i glazury. Klej nakładamy równomiernie na płytkę i dociskamy do przygotowanej wcześniej powierzchni. Po całkowitym wyschnięciu całość zabezpieczamy impregnatem, dzięki któremu łatwiej będzie utrzymać kamień w czystości.

st10

st4

st15

Materiał ten sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu- kuchni, jadalni, salonie, klatce schodowej… Pasują do wnętrz urządzonych zarówno w stylu minimalistycznym, klasycznym, retro, rustykalnym itd. Można nim pokryć całą ścianę lub tylko jej fragment. Jest to materiał bardzo uniwersalny.

st5

Ze względu na wysoką wytrzymałość cieplną często wykorzystywany jest jako okładzina kominków.

st6

st7

Atutem kamienia dekoracyjnego jest jego różnorodność barw, faktur i kształtów.

st19

st12

st1

st17

st8

Cena płytek z kamienia dekoracyjnego to średnio 50-70 zł/ m2, aczkolwiek na promocjach możemy go znaleźć już za 30zł/m2.

Fot. wschowa.olx, fachowiec.tv,propman.pl, Bruk Bet, StoneMaster

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *